Açar sözü: Qafqaz Müsəlmanları İdarəsi
Səmimiyyətlə, Şeyxülislam Allahşükür Paşazadə Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin sədri, Aleksiy Rus Pravoslav Kilsəsinin Bakı və Azərbaycan Yeparxiyasının yepiskopu, Milix Yevdayev Azərbaycandakı Dağ Yəhudiləri İcmasının rəhbəri, Aleksandr Şarovski Bakıdakı Avropa Yəhudiləri İcmasının rəhbəri
Martın 19-da Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin (QMİ) sədri şeyxülislam Allahşükür Paşazadə öz iqamətgahında müqəddəs Ramazan ayı ilə əlaqədar iftar süfrəsi açıb. "Report" xəbər verir ki, əvvəlcə müqəddəs “Qurani-Kərim”dən ayələr oxunub.
Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin (QMİ) sədri şeyxülislam Allahşükür Paşazadə Azərbaycan xalqını Novruz bayramı münasibətilə təbrik edib.
"Report" xəbər verir ki, Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin (QMİ) Xarici əlaqələr şöbəsinin müdiri və Həcc elektron sistemi məsulu Vüsal Cahangiri bununla bağlı vətəndaşlara müraciət edib.
Sonra isə Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin nümayəndəsi tərəfindən iftar duası oxunub, tədbir iştirakçıları üçün iftar süfrəsi açılıb.
Müfti Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin sədri, Şeyxülislam Allahşükür Paşazadəyə dərin minnətdarlığını bildirib və onu böyük qardaşı hesab etdiyini vurğulayıb.
İftar mərasimində Qars vilayətinin müftisi Yavuz Yıldız və Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin nümayəndəsi Valeh Nəsirov Ramazan duaları səsləndiriblər.
Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin (QMİ) sədri şeyxülislam Allahşükür Paşazadə ABŞ-yə dəvət edilib.
"Report" xəbər verir ki, bu barədə Qafqaz Müsəlmanları İdarəsi (QMİ) məlumat yayıb.
"Report"un yerli bürosunun məlumatına görə, fevralın 27-də Qafqaz Müsəlmanları İdarəsində (QMİ) Ramazan ayının başlanması münasibətilə Qazılar Şurasının toplantısı keçirilib.